X

OTIB maakt gebruik van functionele cookies. Wilt u weten hoe OTIB omgaat met cookies bekijk dan het Privacy statement

Bezoek Stad & Esch Beroepencollege aan Technologie Thuis Nu!
Bezoek Stad & Esch Beroepencollege aan Technologie Thuis Nu!
29-01-2015
Begin januari bezochten vierdejaars instalektro en metalektro van het Stad & Esch Beroepencollege in Meppel de modelwoningen van Technologie Thuis Nu! voor een buitenschoolse les. De leerlingen maakten op een praktische, interactieve manier kennis met de manier waarop installaties en woonaanpassingen het leven van mensen met een beperking of ouderen aangenamer maakt. Lees hieronder het verslag dat een docent van het Stad & Esch Beroepencollege schreef naar aanleiding van hun bezoek. 
 
Het Stad & Esch Beroepencollege werkt samen met de zorg- en onderwijsinstellingen Noorderboog, de Stouwe, de Zorgzaak, Windesheim, het Deltion College en het Drenthe College. Deze samenwerking uit zich in de Zorgcampus die als doel heeft onze leerlingen voor te bereiden op de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van zorg en techniek. In dat kader hebben onze vierdejaars leerlingen Instalektro en Metalektro een bezoek gebracht aan een uniek project: Technologie Thuis Nu! in Woerden.
 
Het project behelst vier modelwoningen die laten zien welke bewezen technische mogelijkheden er zijn om te voldoen aan de behoeften van mensen die extra zorg nodig hebben. Mensen die zorg in huis nodig hebben kunnen zo langer zelfstandig blijven wonen; op een comfortabele, duurzame en veilige manier.
 
Iedere modelwoning richt zich op een specifieke doelgroep: 
vitale ouderen
  • mensen met een visuele of motorische beperking
  • mensen met dementie 
  • mensen met chronische longklachten
 
Onze leerlingen (de professionals van morgen) hebben een tweetal van deze modelwoningen bezocht en hebben kunnen zien wat er gaande is op het snijvlak van technologie en zorg. Met gerichte opdrachten verkenden de leerlingen de COPD & Mobility woning voor mensen met chronische longklachten en motorische beperkingen. Ook bezochten ze de Comfort & Safety woning voor vitale ouderen en mensen met een visuele beperking. Hierbij kregen de technische aspecten uiteraard de meeste aandacht. Het in hoogte verstelbare toilet en met name het toilet met sproeier en föhn maakte veel indruk bij de leerlingen, maar dit gaf ook de nodige hilariteit. 
 
Alles mocht worden uitgeprobeerd en dat werd dan ook volop gedaan. Van elektrisch bedienbare gordijnen tot aan een alarm-video-intercomsysteem. Daarna werden de bevindingen van de leerlingen geïnventariseerd en met een ervaren installateur doorgesproken. Hierbij werd aandacht besteed aan de aanpassingen van de installaties. Ook kwam ter sprake hoe je bijvoorbeeld badkamers en woningen kunt voorbereiden op de diverse hulpmiddelen, zodat deze later gemakkelijk aan te brengen zijn.
 
Na de lunch gingen de leerlingen naar de hindernisbaan: de klapper van de dag. Leerlingen moesten in een rolstoel via een zeer ongelukkig aangelegd straatje een parcours afleggen. Bij deze sportieve opdracht, waarbij leerlingen konden ervaren welke obstakels een rolstoelgebruiker dagelijks tegenkomt, ging het om de snelste tijd. Per groep kreeg de snelste leerling een sportieve attentie. 
 
Al met al was het een praktische en leerzame dag, waar we zeker in de lessen positief op terug zullen kijken.

Terug naar overzicht

Voer in wat u zoekt en wij helpen u verder

Meld u aan voor de nieuwsbrief van Technologie Thuis Nu!


Door aan te melden gaat u akkoord dat OTIB uw persoonsgegevens verwerkt voor het verzenden van de nieuwsbrieven en u heeft tevens het privacy statement gelezen.  
 

E-MAIL